Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz
Gaziantep'in Alışveriş Sitesi Hizmete Açılmıştır!

ÇİNİ TABAK 30 CM

ÇİNİ TABAK 30 CM
Ücretsiz Kargo
ÇİNİ TABAK 30 CM
Mağaza:

GASMEK PAZARIM

Ürün kargolama işlemi GASMEK PAZARIM mağaza tarafından yapılacaktır.

Hız
(0/5)
Güven
(0/5)
Price
(0/5)
Value
(0/5)
500,00 ₺
  • Stok Durumu: Stokta Var

              Geleneksel Türk El Sanatları içerisinde en köklü olan sanattır.Çini sanatı;kaolen, kum, tebeşir gibi doğal malzemeler ile karıştırılarak hamur haline getirilmektedir. Bu hamur şekillendirilip kuruması adına bir süre beklemek gerekir. İstenen kuruluğu alan hamura astarlama işlemi yapılmaktadır. Bu astarlama işlemi, hamura beyaz bir görünüm kazandırır. Parçalar oldukça yüksek derecesi bulunan fırında bir gün boyu pişirilmektedir.

Ardından kara kalemle çizilen bir beyaz kağıt ile üstü kaplanarak yapılacak çini yüzeyine aktarılır. Bununla beraber çini sanatına siyah renkten oluşan boya desteği ve kobalt ile model kontürleri oluşturulmaktadır. Daha sonra sanatçı bireyin keyfine, hayal dünyasına ve zevkine uygun olan renkler ile iç zemin boyanmaya başlanmaktadır.

Boyanan nesne, camsı bir sırla kaplanıp, pişirilmeye hazır hale getirilir. Parçaların ayrı ayrı olarak pişirilmesi sağlanır. Bunsan sonra yeniden ikinci bir pişirilme aşaması daha gerçekleşir. Sonraki aşama ise objenin yavaş yavaş soğutularak, kırılmasının önlenmesidir. Oldukça zor ve zahmetli aşamaları bulunsa bile bu sanatı zevk ile yapan pek çok kişi bulunmaktadır. 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi
Kredi Kartı Taksit Tablosu